Forum NaDrodze.pl Strona Glowna NaDrodze.pl
Forum Dyskusyjne Polskich Pomocy Drogowych

AlbumAlbum FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj sie, by sprawdzic wiadomosciZaloguj sie, by sprawdzic wiadomosci   ZalogujZaloguj 

Podziękowanie dla Kolegi Krzysztofa Adamczyka z Chełma

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Muzeum ku pamięci i przyszłości...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastepny temat  
Autor Wiadomosc
jurek

Dolaczyl: 07 Sty 2006
Skad: Puławy

PostWyslany: Czw Gru 03, 2009 7:53 pm    Temat postu: Podziękowanie dla Kolegi Krzysztofa Adamczyka z Chełma Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegów i na gorąco mała relacja Very Happy
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w minioną sobotę odwiedziłem Chełm i Kolegę Krzysztofa Adamczyka, który zadeklarował kilka eksponatów dla Muzeum. On tylko może Wam powiedzieć jaka była moja radość ( podobno było to bardzo widoczne). Gdy jeszcze okolo 10 lat temu użytkowałem "motyla" nawet nie marzyłem o takim sprzęcie, jaki Kolega podarował do Muzeum. To prawdziwy Mercedes wśród motyli - profesjonalny produkt szwedzkiej firmy AB BSK, niezwykle funkcjonalny niczym dobra platforma hydrauliczna, bo sam również napędzany pompą hydrauliczną i działanie bardzo podobne. Motyl zjeżdża do poziomu jezdni, samochód można załadować kołami na motylka bez większego wysiłku, lub po zamontowaniu końcówek podobnych do tych stosowanych na profesjonalnych widłach za oś przednią lub tylną. Ale prawdziwym rarytasem jest poczciwa, ale niezwykła żaba - podnośnik podobny do współczesnych, tylko, że nie hydrauliczny a mechaniczny. Podnośnik ten ma wspaniałą historię. Został wyprodukowany na początku lat 30-tych XX wieku jako wyposażenie polskiej tankietki TK-3 produkowanej w WZInż w Warszawie na licencji Vicersa i wykorzystywany był do naprawy czołgu i wymiany gąsienic. Po wojnie służył jako ważny element wyposażenia Nysy pomocy drogowej PZMot w Grudziądzu, a klilkanaście lat temu Kolega Krzysztof uratował go od przetopienia w hucie i przywiózł do rodzinnego Chełma. Poza tymi eksponatami otrzymałem jeszcze oryginalny przyrząd służący do transportu motocykli na widłach.
Serdecznie dziękuję Koledze Krzysztofowi za bezinteresowny dar oraz za wsparcie idei powołania Muzeum Very Happy
jurek
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
mb

Dolaczyl: 19 Mar 2008

PostWyslany: Czw Gru 10, 2009 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOże byś wrzuciłjakieś fotki ?
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
jurek

Dolaczyl: 07 Sty 2006
Skad: Puławy

PostWyslany: Czw Gru 10, 2009 7:25 pm    Temat postu: Witam Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wiadomość, w najbliższym czasie zrobię fotki i zamieszczę na forum Very Happy
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
Wyswietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Muzeum ku pamięci i przyszłości... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mozesz pisac nowych tematow
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postow
Nie mozesz usuwac swoich postow
Nie mozesz glosowac w ankietach