Forum NaDrodze.pl Strona Glowna NaDrodze.pl
Forum Dyskusyjne Polskich Pomocy Drogowych

AlbumAlbum FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj sie, by sprawdzic wiadomosciZaloguj sie, by sprawdzic wiadomosci   ZalogujZaloguj 

mercedes atego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Zabudowy dla pomocy drogowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastepny temat  
Autor Wiadomosc
Florek51

Dolaczyl: 02 Mar 2014
Skad: Krotoszyn

PostWyslany: Nie Paz 26, 2014 4:34 pm    Temat postu: mercedes atego Odpowiedz z cytatem

Witam posiadam iveco 35s15 na potrzeby warsztatu nietsety realna ladownosc przy stalej platofrmie auto ma 1400kg jednak, wielokrotnie zdarza mi sie "scholowac" busa maxi i musze korzystac z usług kolegi. Prosze mi doradzic czy Mercedes Atego 815 jaka moze miec realna ładowność przy dmc 8500kg przy platformie hydraulicznej i stalej poniewaz zamierzam kupic. Prosze o porady Auto typowo do własnych potrzeb. Zainteresowal mnie Atego chyba ze macie inne propozycje prosze o opinie Pozdrawiam
ZiomekPCT
Polonez

Dolaczyl: 06 Sty 2012
Skad: WIELEŃ

PostWyslany: Nie Paz 26, 2014 9:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
pierwsze powinieneś się przywitać na forum ... Smile
wracając do tematu najlepiej popatrz se na mobile.de tam ładowności raczej nie mają tak kombinowanych jak u nas jeżeli jest 8600 DMC to + - 4 t legalnej ładowności przy płycie hydraulicznej
pozdrawiam
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora WP Kontakt
Ryba
Volkswagen

Dolaczyl: 08 Kwi 2011
Skad: Gryfino

PostWyslany: Pon Paz 27, 2014 2:51 pm    Temat postu: Re: mercedes atego Odpowiedz z cytatem

Florek51 napisal:
Witam posiadam iveco 35s15 na potrzeby warsztatu nietsety realna ladownosc przy stalej platofrmie auto ma 1400kg jednak, wielokrotnie zdarza mi sie "scholowac" busa maxi i musze korzystac z usług kolegi. Prosze mi doradzic czy Mercedes Atego 815 jaka moze miec realna ładowność przy dmc 8500kg przy platformie hydraulicznej i stalej poniewaz zamierzam kupic. Prosze o porady Auto typowo do własnych potrzeb. Zainteresowal mnie Atego chyba ze macie inne propozycje prosze o opinie Pozdrawiam

Na twoim miejscu ja bym korzystał z usług kolegi. Wydasz kupe kasy i będziesz woził za darmo, a kolega już ma i niech on wozi, chociaż coś zarobi, a tak ani ty nie zarobisz ani on
31arturo
Trabant

Dolaczyl: 20 Gru 2010
Skad: Trzcianka

PostWyslany: Pon Paz 27, 2014 8:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos mi sie wydaje ze ten atego 8600 nie bedzie mial ladownosci 4t atego z plyta wazy 4.6 t do 5.2 t i jest problem z zarejstrowaniem w polsce z waga 8.6t atego sam sybol mowi 815 wlasnie to przerabiam i jest problem wodlug naszego durnego prawa
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
ZiomekPCT
Polonez

Dolaczyl: 06 Sty 2012
Skad: WIELEŃ

PostWyslany: Pon Paz 27, 2014 10:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

31arturo napisal:
cos mi sie wydaje ze ten atego 8600 nie bedzie mial ladownosci 4t atego z plyta wazy 4.6 t do 5.2 t i jest problem z zarejstrowaniem w polsce z waga 8.6t atego sam sybol mowi 815 wlasnie to przerabiam i jest problem wodlug naszego durnego prawa

masz rację z tym naszym prawem i tą wagą do 5t Smile
ale są 815 8.6t jak masz wyciąg z homologacji ( nie jest łatwo załatwić chyba że kupujesz z serwisu ) to z rejestracją nie ma problemu na 8.6t a symbol 815 czyli 8t tyle że większość atego z Niemiec ma zmniejszone DMC do 7,5t by jeździć u nich na prawku B to już inna sprawa Smile
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora WP Kontakt
31arturo
Trabant

Dolaczyl: 20 Gru 2010
Skad: Trzcianka

PostWyslany: Pon Paz 27, 2014 10:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic to nie da ze bedziesz mial kwity z serwisu robilem gosciowi zabudowe na Maniku I mial pelna dokumentacjie serwisowa wzmocnione hamulce przekodowany uklad hamulcowy i podniesiona masa 8.6t i nie darady dzienik ustaw i tego sie trzymają diagnosci a oznaczenie Man 8.160 tga 3 tygodnie walczymy auto z pietrem hydraulicznym na wyjazdy do angolow lepiej kupic z wieksza masa i zmiejszyc z tym niema problemu a jak do gory chcesz podniesc to schody do nieba Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Laughing
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Florek51

PostWyslany: Wto Paz 28, 2014 8:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety musze uciec z podatkiem to raz drugie, auto jest potrzebne o roznych porach dnia, dlatego zdecydowalem zakupic. Prosze nie wnikac czy mi sie to opłaca czy nie - tak opłaca mi sie. Wszelkie sugestie mile widzane, za każdą pomoc czuje sie zobowiązany Pozdrawiam.

P.S fakt nie przedstawilem sie, udam sie do odpowiedniego działu
Mendzik
Polonez

Dolaczyl: 03 Wrz 2011
Skad: Ostrów Wlkp.

PostWyslany: Sro Paz 29, 2014 9:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas jest 815 i ładowność ma 2700 kg, więcej da się załadować ale konstrukcja zawieszenia nie jest do tego przystosowana (czyt. kur.. buja na naszych drogach) przy zakupie zwróć uwagę na rozstaw osi, lepiej mieć dłuższy, a jeżeli masz ochotę to chętnie zademonstruje swoje autko daleko do mnie nie masz także zapraszam może jeszcze w czymś pomogę!
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Florek51

PostWyslany: Pia Lut 13, 2015 6:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po dlugich poszukiwaniach niestety na zdjęciach i w opisie super na zywo tragedia zakupilem mercedesa 814. Zdjęcia z przed i w trakcie remontu zamieszcze etapami w jakich postepuja prace Wink
aro
Mercedes

Dolaczyl: 15 Lis 2006
Skad: Jordanów

PostWyslany: Pia Lut 13, 2015 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To mały był ten podatek Laughing
phu-mariusz
Syrenka

Dolaczyl: 21 Lis 2011
Skad: Pruszcz Gdański

PostWyslany: Pia Lut 13, 2015 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakby była cena adekwatna do stanu to klient od razu Pan czemu tak drogo, na allegro to one od 8 tys zl a Pan chcesz 30tys zl
Florek51

PostWyslany: Sob Lut 14, 2015 9:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla jednego mały dla innego duzy Smile malowanie felg kabiny platformy i przeglad hamulcy napewno mu nie zaszkodzi Smile pozdrawiam
Wyswietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Zabudowy dla pomocy drogowej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mozesz pisac nowych tematow
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postow
Nie mozesz usuwac swoich postow
Nie mozesz glosowac w ankietach