Forum NaDrodze.pl Strona Glowna NaDrodze.pl
Forum Dyskusyjne Polskich Pomocy Drogowych

AlbumAlbum FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj sie, by sprawdzic wiadomosciZaloguj sie, by sprawdzic wiadomosci   ZalogujZaloguj 

Odpowiedź ITG na pytanie o tarczki tachografu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Pytania do ITD
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastepny temat  
Autor Wiadomosc
autopomoc-chelm-ak

Dolaczyl: 05 Sty 2006
Skad: Chełm

PostWyslany: Sro Maj 19, 2010 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedź ITG na pytanie o tarczki tachografu Odpowiedz z cytatem

Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email WP Kontakt
Manini
Polonez

Dolaczyl: 10 Lut 2010
Skad: Katowice

PostWyslany: Sro Maj 19, 2010 5:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego, załączyłeś może jakiś skan czy coś w tym stylu? Nie da się tego otworzyć Sad . Spróbuj raz jeszcze.
autopomoc-chelm-ak

Dolaczyl: 05 Sty 2006
Skad: Chełm

PostWyslany: Czw Maj 20, 2010 8:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie wyświetla się dobrze, ale to jest link to skanu: http://zapodaj.net/fae7c27c03c0.jpg.html
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email WP Kontakt
seba.przeworsk
Rowerzysta

Dolaczyl: 06 Sie 2009

PostWyslany: Czw Maj 20, 2010 10:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze wkładam tarczke ale są tacy co wogole nie wkladaja....
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Numer GG
Manini
Polonez

PostWyslany: Czw Maj 20, 2010 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już się kolego otwiera. Nie wiem czy coś poprawiłeś, czy mi coś szwankowało.
Ja używam tacho tylko w przypadku dalszego wyjazdu.
Nie rozumiem, skoro taki przewóz "nie wymaga rejestrowania czasu pracy kierowcy" dlaczego w " sytuacji przewozu na zwolnieniu ..... należy dokonać wpisu manualnego na tarczce". Zamiast dokonywać wpisu, można wypełnić przecież druk http://pomocdrogowakatowice.w.interii.pl/zasw.%20o%20nieprowadzeniu.doc. Do tej pory takie druki honorowano.
Czy jestem w błędzie?
Oczywiście w przypadku, jak w zapytaniu, "mój" sposób leży...
Apeironek
Rowerzysta

Dolaczyl: 13 Maj 2009
Skad: K-15

PostWyslany: Czw Maj 20, 2010 4:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bylem ostatnio legalizowac tacho w jednej z moich furmanek i gosc, ktory legalizowal dziwil sie po co ja w ogole przyjezdzam i kase wyrzucam, bo przeciez mnie tacho nie obowiazuje. Moze jakis niedouczony byl. Ale wracajac do tematu odpowiedzi pani z GITD, to na ktoryms ze spotkan PZMotowskich pan inspektor nie mowil tego wprost, ale sugerowal, zeby wkladac tarczki co pare godzin, bo ewidencja czasu pracy nas nie obowiazuje. Dopiero po przejechaniu 100km. Chyba, ze zle to interpretowalem. Uwazam jednak,ze po przejechaniu 100km od bazy zatrzymujemy sie i wkladamy wykresowke. Tylko czy poprzednia mozemy wyrzucic skoro czas pracy na odcinku 100km nas nie obowiazywal Question Question Question Confused
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
Manini
Polonez

PostWyslany: Czw Maj 20, 2010 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to właśnie chodziło koledze piszącemu to zapytanie. Proponują aby wkładać tarcze każdorazowo (na wszelki wypadek) a między wierszami : wyrzucać po powrocie ponieważ ewidencja jest zbędna Laughing
Ja kolego też wkładam dopiero kiedy wiem, że jadę dalej, najpóźniej na 100 kilometrze.
Apeironek
Rowerzysta

Dolaczyl: 13 Maj 2009
Skad: K-15

PostWyslany: Czw Maj 20, 2010 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja pojde dalej z tematem. Czy po tych slynnych stu kilometrach ewidencja nas juz obowiazuje czy po przejechaniu nastepnych np 150km i po wymianie tarczki na dwusetnym kilometrze w razie jakiejs kontroli tlumaczyc sie tym,ze zabieralismy auto "znajomego" 50 km wczesniej?? Heh, do siebie sie smieje jak to pisze. Ciekawe czy laik by to zrozumial Laughing
Powrot do gory
Manini
Polonez

PostWyslany: Czw Maj 20, 2010 6:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w sumie myślę, że to dobrze, że to zwolnienie istnieje bo daje nam to możliwość normalnej pracy w tej specyficznej branży. Fajnie też, ze limit został zwiększony jakiś czas temu z 50 do 100 kilometrów.
Tak tylko wypominam o tym, żebyśmy się nie poddali fali malkontenctwa i dostrzegali czasem również dobre dla nas przepisy Wink
Muki
Lamborghini
Lamborghini

Dolaczyl: 18 Gru 2005
Skad: Gdańsk Holservice

PostWyslany: Czw Maj 20, 2010 7:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem polega na tym , że mam wrażenie jak by to były stany USA każdy region co innego, każdy innaczej iterpretuje a oczywiście na papier nic a jak już to zdanie na końcu wszystko wyjaśnia , że oni nie są wykładnią prawa - CYRK Shocked dalej nie wiadomo czy tarcze powinny być , piszą o jakiś opisach a miedzy tymi jak pojedziecie dalej to chcieliby pewnie zaświadczenie o aktywności kierowcy a KONIA z FURMANKĄ dla tego co wypełni każdą lukę między tarczami - zaświadczeniem !!! by w pełni wykazać ile było lub nie jazdy !!!
Manini
Polonez

PostWyslany: Czw Maj 20, 2010 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muki, niestety masz rację. Znam gościa, który lubi mieć porządek i regularnie uczęszcza na szkolenia czy pogawędki organizowane przez ITD. I w przypadku tarczek co innego mówiono na takim właśnie szkoleniu a co innego usłyszał podczas kontroli w firmie kiedy go "kasowano".
To właściwie do kogo można zwrócić się o jednoznaczną interpretację przepisów? Dotąd wydawało mi się, że ITD jest odpowiednią instytucją. Trudno przecież, żeby z każdą taką sprawą zwracać się do ministerstwa, gdzie i tak zapewne odeślą do ustawy o ruchu drogowym itd...
TereX

Dolaczyl: 24 Lip 2011
Skad: Kluczbork

PostWyslany: Nie Lip 24, 2011 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holownik w swietle prawa jest pojazdem specjalnym i wykresowka jest wymagana od 50-tego kilometra od miejsca wyjazdu , a nie 50 km od konca tego 50-tego kilometra , skad u was sie wzielo to 100kilometrow to nie wiem, a tarczka ma procz strony tej na ktorej rysuje tachograf tez druga strone sluzaca do pisania dlugopisem przez kierowce i tam piszesz co i kiedy sie dzialo, i jak nie jestes wlascicielem pojazdu tylko pracownikiem to przepisy dotycza Cie takie same jak np. kierowcy TIR-a , reasumujac wykonujesz poprostu zawod kierowcy i ponosisz wszystkie konsekwencje z tym zwiazane.
Powrot do gory
Przemysław Kubiak
Syrenka

Dolaczyl: 02 Sty 2009
Skad: Słonecznik/Morąg

PostWyslany: Nie Lip 24, 2011 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj lepiej czas pracy kierowcy i przepisy AETR.Wyraźnie jest napisane "w promieniu 100km"od siedziby firmy,a co to jest promień chyba tobie nie muszę tłumaczyć???
Przemysław Kubiak
Syrenka

Dolaczyl: 02 Sty 2009
Skad: Słonecznik/Morąg

PostWyslany: Nie Lip 24, 2011 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co ma do tego miejsce wyjazdu????Tego już całkiem nie rozumiem!!!
Wyswietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Pytania do ITD Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mozesz pisac nowych tematow
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postow
Nie mozesz usuwac swoich postow
Nie mozesz glosowac w ankietach