Forum NaDrodze.pl Strona Glowna NaDrodze.pl
Forum Dyskusyjne Polskich Pomocy Drogowych

AlbumAlbum FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj sie, by sprawdzic wiadomosciZaloguj sie, by sprawdzic wiadomosci   ZalogujZaloguj 

HOL EXPO 2016 podsumowanie Prezesa ...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Wystawy, targi, imprezy...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastepny temat  
Autor Wiadomosc
Muki
Lamborghini
Lamborghini

Dolaczyl: 18 Gru 2005
Skad: Gdańsk Holservice

PostWyslany: Czw Lis 17, 2016 8:43 pm    Temat postu: HOL EXPO 2016 podsumowanie Prezesa ... Odpowiedz z cytatem

Zapraszam na podsumowanie spotkania na pierwszych targach HOLEXPO 2016 oraz galerie fotograficzna by Marek Jarmołowicz Smile

http://www.polskapomocdrogowa.pl/index.php/2-aktualnosci/50-expo-2016
Opelix
Polonez

Dolaczyl: 26 Lis 2014
Skad: Grudziądz

PostWyslany: Sob Lis 19, 2016 1:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat
       ,, Zarząd SPPD widząc bardzo duże zainteresowanie osób nie będących członkami stowarzyszenia podczas konferencji z asystorami , podjął decyzje , że następne spotkanie odbędzie się tylko dla osób zrzeszonych w SPPD. Jest to podyktowane tym , że chcemy umożliwić właśnie naszym kolegom ze stowarzyszenia przedstawienie swojego zdania i problemów na zasadzie partnerskiej rozmowy.
Stowarzyszenie Polska Pomoc Drogowa działa dla całej branży , ale przede wszystkim dla swoich członków." Koniec cytatu

SPPD jest otwarte na wszystkich, a tworzy , ,uklad zamkniety" a niby razem mozna więcej. Mysle,ze nie trzeba byc w SPPD, aby miec cos merytorycznego do powiedzenia i zrobic razem cos dobrego ,bo nie trzeba byc piekarzem aby upiec chleb.
Wyglada na to, że otwarte spotania na ktorych wszyscy sa ,,mile" widziani będa tylko dla ludzi z SPPD i to chyba przez takie podejscie jest w nim tyle a nie wiecej czlonków.
Moim zdaniem intencje sa dobre, tylko sposób ,aby przekonac do siebie ludzi troche nie ten.
To tylko takie spostrzezenie i nie ma tu zadnych uszczypliwosci personalnych.
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
auto-light
Rowerzysta

Dolaczyl: 28 Gru 2009
Skad: ŁOWICZ

PostWyslany: Sob Lis 19, 2016 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SPPD mija się z prawdą. Byliśmy na targach w kilka firm przez dwa dni i nikt o jakimkolwiek spotkaniu nie informował, wręcz przeciwnie wszystko było owiane tejemnicą.
Chwalicie się organizacją? To co poza wystawcami zaoferowaliście?
Nic, albo niewiele.

Z targów wyjechałem rozczarowany.
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Andrzej K
Trabant

Dolaczyl: 01 Lut 2006
Skad: Poznań

PostWyslany: Sob Lis 19, 2016 10:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowny kolego Opelix masz rację że nie trzeba być członkiem żeby mieć coś merytorycznego do powiedzenia i zrobić razem coś dobrego.

Istota sprawy polega na tym że aby mieć taką możliwość ktoś musi zorganizować spotkanie, zaprosić (skutecznie) drugą stronę dyskusji, nie wspominając już o takich sprawach jak wynajęcie sali konferencyjnej czy organizacji cateringu itd...

Właśnie między innymi po to powstało SPPD abyśmy w ramach jego struktur wspólnie podejmowali takie inicjatywy.
Zarząd podjął ogromny wysiłek aby to wszystko zorganizować, abyśmy my mogli w tym uczestniczyć i z tego skorzystać. Skorzystało na tym wiele osób również spoza SPPD, wiele z nich chce dalej uczestniczyć we wspólnym budowaniu naszej lepszej przyszłości w strukturach SPPD.

ZGODA BUDUJE - NIEZGODA RUJNUJE od tyle w temacie, pozdrawiam
Muki
Lamborghini
Lamborghini

PostWyslany: Sob Lis 19, 2016 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Auto light, jak już wcześniej pisałem, może trzeb by podejść, przedstawić się ? zapytać ? jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, że przez dwa dni nie było na stoisku SPPD NIKOGO kogo można by zapytać ? Znając moich kolegów nikt by nie powiedział ....spadaj ... Crying or Very sad

Opelix , jeśli jest grono ludzi, którzy próbują coś zrobić, wkładają swoją pracę, czas i pieniądze to ja się nie dziwię, że pewne elementy spotkań są dla członków stowarzyszenia ... można dołączyć, jeśli się myśli podobnie lub nie, jestem członkiem stowarzyszenia Polskich Weteranów Szermierki i tam tez podejmowane są decyzje i prowadzone dyskusje w ramach członków stowarzyszenia, czyli takich , którzy w jakieś formie są aktywni w tym ruchu...

Krytyka, że SPPD nic nie robi ... targi były jedynym miejscem, gdzie zebrało się sporo sprzętu holowniczego i firm związanych z naszą działalnością , ktoś napisał, że mało ...ci ludzie poświęcili swoje pieniądze i czas na dojazd i ekspozycję sprzętu, który w tym samym czasie mógł gdzieś zarabiać ...

Pierwsze i mam nadzieję, że nie ostatnie takie spotkanie, gdzie przyjechali przedstawiciele sieci assistance, gdzie w spokojnej atmosferze obie strony przedstawiły swoje za i przeciw i być może dojdzie kiedyś do znalezienia wspólnej drogi ...

Walka z 3,5 tonówkami ? przecież to patologia, z której i nasza firma powoli wychodzi bo z dnia na dzień sprzętu się nie wyrzuci bo trzeba dla niego znaleźć odpowiednie miejsce zgodnie z prawem ....

Przekonać do siebie ? a jaki sposób byłby lepszy , inny, ciekawszy ? chętnie poczytam bo nikt nie jest nieomylny ...
Opelix
Polonez

Dolaczyl: 26 Lis 2014
Skad: Grudziądz

PostWyslany: Pon Lis 21, 2016 1:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem się nie wypowiadać ,ale skoro wywołałeś mnie do tablicy to przypomnę Ci z poprzedniego tematu cytat,,SPPD nie zbiera członków na ..... siłę bo po co ? jaki pożytek przyniesie nowy członek , który nie chce nim być ? "
To już Ci odpowiadam, że nie musi być on super aktywny, ale wystarczy ,że choćby przybije swa pieczątkę pod tym co kilku zapaleńców z SPPD chce zmienić i już nie będzie 30 firm ,ale 330 i wtedy czy to ITD, assistance zaczną też Was inaczej postrzegać jak pod petycją podpisze się 300 firm.
Musi być zarząd i musi być tez zwykły członek ,który popiera, to co robi zarząd, dając mu swoja aprobatę. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że na spotkanie np: z assistance przychodzi 800 właścicieli firm i każdy mówi co swoje, bo to bez sensu i będzie tylko chaos ,który jest teraz. Takie rzeczy powinny być ustalane wcześniej wraz z przyjęciem strategii działania.
Jeśli jest już kilka osób ,które chcą coś zrobić dla branży niech robią dalej to samo, ale za plecami mogą mieć więcej a w grupie siła.
koszty będą te same ,tylko rozłożone na większą ilość osób a co za tym idzie nikt nie będzie mówił, że składki członkowskie są drogie ( było słychać takie opinie) zresztą sami robiliscie ankietę na ten temat.
Czasem patrząc z boku więcej widać i myślę ,że ta strategia z przyjmowaniem nowych członków, która jest teraz już pokazała, że raczej droga do sukcesu jest gdzie indziej i należy cos zmienić , aby osiągnąć cel.

Muki chcesz to wierz, nie chcesz nie wierz, ale część firm postrzega was Jako tych mających się za ,,tych lepszych" czy tez ,,Towarzystwo Wzajemnej Adoracji" , bo takie przywary tez słyszałem na Wasz temat będąc ostatnio na Hol-EXPO i o tym pisałem w poprzednim poście, że czasem warto pochylić się nad innymi , spokojnie wytłumaczyć na czym polega członkostwo, jakie są prawa a jakie obowiązki członka i spróbować przekonać ludzi.

Na razie jest tak - Przystąp do nas to zobaczysz co robi SPPD !

Kurde Świadkowie Jehowy chodzą po domach i próbują namawiać ludzi do swoich racji i nie trzeba stać się od razu jednym z nich, aby z nimi porozmawiać . Wam jest niestety ciężko i jak kiedyś napisałeś mi w prywatnej wiadomości ,, Nie chce Ci się tłumaczyć każdemu z osobna co daje członkostwo w SPPD".
W dobie internetu wysłanie 300 czy 500 maili z planem działania i zaproszeniem do firm Pomocy Drogowej nie jest już problemem i kosztem natury finansowej .
To tyle w temacie
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
Muki
Lamborghini
Lamborghini

PostWyslany: Pon Lis 21, 2016 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie, żeby był 330 firm a nie ...50 (bo tyle aktualnie jest firm zadeklarowanych i było 330 "pieczątek" to trzeba .... dołączyć. Na prawdę ciężko "chodzić" od firmy do firmy i każdego przekonywać, prosić zachęcać. Koledzy z Zarządu to też normalni ludzie prowadzący własne firmy a to jak każdy wie zajmuje sporo czasu, zazwyczaj 24 h na dobę

A opinie ? no cóż na forum znanego portalu społecznościowego znalazłem na przykład opinie o naszej firmie tak absurdalne, że nawet ich nie komentuję, bo człowiek, który je pisze nawet o własnej pisze takie rzeczy których nie jest wstanie zrealizować.

O niektórych ludziach z SPPD też zanim ich poznałem i zadałem trudne pytania słyszałem różne opinie dopóki nie posłuchałem tej drugiej strony z innego punktu widzenia .. jak to pęknie Linda w Pitbulu określił .... ŻYCIE
Kuba
Volkswagen

Dolaczyl: 26 Kwi 2009
Skad: Krosno

PostWyslany: Pon Lis 21, 2016 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem dlaczego stowarzyszenie jest krytykowane za że próbuje coś zrobić?

Nie rozumiem również jak ktoś mówi że nie został poinformowany o spotkaniu czy na nie zaproszony? Byłem na targach, mnie też nikt nie zaprosił na to spotkanie. Pewnie dlatego że nie jestem celebrytą i nikt nie wie kim jestem. Jednak miałem trochę odwagi, zapytałem dostałem odpowiedź gdzie to jest i że mogę wejść. Nikt nie robił mi problemów.

Mowa na temat składek? Że są wysokie? Każdy prowadzi własny biznes, macie sprzętu za grube tysiące, a mówicie że nie macie pieniędzy?

Można mówić różne rzeczy na temat stowarzyszenia, ale to tylko opinie innych. Ktoś może mieć inną opinię. O waszych firmach ludzie też na pewno różnie mówią, ale sami wiecie że nie wszystko jest prawdą co ludzie mówią.

Chce ktoś zmienić politykę stowarzyszenia? Myślę że najlepszą drogą będzie wstąpienie do niego i zaproponowanie zmian.

I na zakończenie, stowarzyszenie to jest młody organ. Dopiero dorasta, a początki zawsze są trudne, początki naszych firm również były ciężkie. Wszystko wymaga czasu aby dobrze działało.
Zamiast mówić "robicie to źle", spróbuj powiedzieć "tak nie będzie może zrobimy to inaczej?"

byłem na targach, bardzo pozytywnie to odebrałem. Chwała za organizację, pomysł i realizację. Nie widziałem słabych stron. Zawsze to integracja środowiska. To dobry kierunek.
Andrzej K
Trabant

Dolaczyl: 01 Lut 2006
Skad: Poznań

PostWyslany: Wto Lis 22, 2016 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Opelix

Widzę że mamy bardo podobny punkt widzenie tyle że w realizacji pomysłów się różnimy.

- Oboje uważamy że w jedności siła i że ilość członków stowarzyszenia ma znaczenie niezależnie czy są oni bardziej czy mniej aktywni.
Różnica polega na tym że ja jestem szarym członkiem a ty nie Wink

- Mówisz że nie wyobrażasz sobie spotkania w gronie 800 osób, a właśnie teraz masz możliwość uczestniczyć bezpośrednio i co ważne osobiście w ważnych spotkaniach w dużo mniejszym gronie. Ja z takiej możliwości skorzystałem, zapytam wprost , czy ty skorzystałeś ?

- Sugerujesz że składki są zbyt wysokie, czy to jest również Twoja opinia? Ja płacę składki i uważam że w porównaniu choćby do kosztu pobytu na targach są one marginalne.

- Piszesz że część firm postrzega SPPD jako "Towarzystwo Wzajemnej Adoracji" i że jak nie przystąpisz to się nic nie dowiesz. Zapytam wprost czy byłeś na którymkolwiek spotkaniu ?
Dla mnie SPPD też było wielką niewiadomą... do momentu w którym postanowiłem pojechać na pierwsze spotkanie, na którym podsumowano rok poprzedni, ustalono plan działania na następny, dyskutowano o bieżących sprawach i zagadnieniach... Uczestnictwo w jednym spotkaniu upewniło mnie że chcę być członkiem SPPD i jestem Wink

- Piszesz że Świadkowie Johowy chodzą po domach namawiają do swoich racji i nie trzeba od razu zostać ŚJ. W przypadku SPPD jest tak że jak przyjedziesz na spotkanie i nie będziesz chciał zostać członkiem stowarzyszenia to ta decyzja jest uszanowana i tyle.
Jeśli chodzi natomiast o mailing do wszystkich firm pomocy drogowej z zaproszeniem, to ja uważam że równie skuteczne jest zamieszczenie ogłoszenia na forum i na stronie SPPD. Zaproszenie było otwarte DLA WSZYSTKICH, kto chciał ten skorzystał... Ja byłem a Ty ???

pozdrawiam

Andrzej
Wyswietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Wystawy, targi, imprezy... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mozesz pisac nowych tematow
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postow
Nie mozesz usuwac swoich postow
Nie mozesz glosowac w ankietach