Forum NaDrodze.pl Strona Glowna NaDrodze.pl
Forum Dyskusyjne Polskich Pomocy Drogowych

AlbumAlbum FAQFAQ   SzukajSzukaj   UzytkownicyUzytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj sie, by sprawdzic wiadomosciZaloguj sie, by sprawdzic wiadomosci   ZalogujZaloguj 

budowa holownika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Zabudowy dla pomocy drogowej
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastepny temat  
Autor Wiadomosc
sebek

Dolaczyl: 17 Mar 2008

PostWyslany: Pon Sie 13, 2012 3:12 pm    Temat postu: budowa holownika Odpowiedz z cytatem

Witam. Po długim czasie wreszczie zakupiłem holownik na czasie postaram sie pochwalić swoim starym nowym nabytkiem. Wpadłem na pomysł po ostaniej ciężkiej i nie równej walce z zestawem by zbudować coś do pomocy podczas wyciagania zestawu. Widziałem kiedyś ciekawy patent zamontowana wciągarka i widelec na ciągniku siodłowym tak że w razie potrzeby mozna zaczepić cos na widelcu albo podpiąć naczepe. Moglibyście mi coś doradzić? może jakieś inne propozycje. Z góry prosze o wyrozumiałość dla młodego pomocnika.
Powrot do gory
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc
autoholstala
Rowerzysta

Dolaczyl: 05 Kwi 2012
Skad: Mielec

PostWyslany: Pon Sie 13, 2012 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.merc.ipr.pl/pomoc_drogowa.html

Możesz popytać w tej firmie. Scania to ciagnik siodlowy z widłami i wciągarką. Dawniej jezdziła w Kolbuszowej. Widziałem kilka razy ciagneli nią ciągnik za tylną oś no i przydawała się do podtrzymywania itp. Dokładnie z bliska tego nigdy nie widziałem.
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Odwiedz strone autora
Kuba
Volkswagen

Dolaczyl: 26 Kwi 2009
Skad: Krosno

PostWyslany: Wto Sie 14, 2012 7:25 pm    Temat postu: Re: budowa holownika Odpowiedz z cytatem

sebek napisal:
Witam. Po długim czasie wreszczie zakupiłem holownik na czasie postaram sie pochwalić swoim starym nowym nabytkiem. Wpadłem na pomysł po ostaniej ciężkiej i nie równej walce z zestawem by zbudować coś do pomocy podczas wyciagania zestawu. Widziałem kiedyś ciekawy patent zamontowana wciągarka i widelec na ciągniku siodłowym tak że w razie potrzeby mozna zaczepić cos na widelcu albo podpiąć naczepe. Moglibyście mi coś doradzić? może jakieś inne propozycje. Z góry prosze o wyrozumiałość dla młodego pomocnika.

to odrazam takiego wynalazka. chcesz zrobic pojazd uniwersalny, a w tych gabarytach nie bedzie takiego pojazdu. jak zamontujesz wciagarke to co przytrzymasz? ciagnik jest za lekki. na widly moze wezmiesz jakas lekka solowke, bo albo dzwignie ci przod albo bedziesz jezdzil po calej drodze. holownik musi miec przede wszystkim wage.
sebek

PostWyslany: Sro Sie 15, 2012 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powoli dochodze do takich samych wniosków. Mógłbyś coś powiedzieć o swoim patencie? Chodzi mi o to iveco bo chyba jest to ciągnik siodłowy.
Powrot do gory
Kuba
Volkswagen

PostWyslany: Sro Sie 15, 2012 12:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sebek napisal:
Powoli dochodze do takich samych wniosków. Mógłbyś coś powiedzieć o swoim patencie? Chodzi mi o to iveco bo chyba jest to ciągnik siodłowy.

wyslalem ci wiadomosc prywatna.
AdamGurak
Polonez

Dolaczyl: 05 Wrz 2006
Skad: Stargard,Szczecin, Kołbaskowo. Transport pojazdów na terenie całej Europy

PostWyslany: Czw Sie 16, 2012 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Holownik minimum na trzech osiach
Zobacz profil autora Wyslij prywatna wiadomosc Wyslij email Odwiedz strone autora
sebek

PostWyslany: Pia Wrz 26, 2014 3:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako że budowa holownika holownika nie doszła do skutku pomysł odrodził sie na nowo. Widziałem kilka zdjęc holowników zbudowanych na ciagniku siodłowym 3 osiowym i jestem ciekawy jak sie sprawdza taki wynalazek ile jest realnie wstanie podnieśc na łapie i czy pociagnie załadowany zestaw, czy któryś z szanownych kolegów miał doczyneinia z czyms takim i jak to ocenia,
Powrot do gory
Kuba
Volkswagen

PostWyslany: Sob Wrz 27, 2014 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aby holować coś na wysięgniku musisz mieć przede wszystkim odpowiedni rozstaw osi, a ciągniki są bardzo krótkie.
Wyswietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaDrodze.pl Strona Glowna -> Zabudowy dla pomocy drogowej Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mozesz pisac nowych tematow
Nie mozesz odpowiadac w tematach
Nie mozesz zmieniac swoich postow
Nie mozesz usuwac swoich postow
Nie mozesz glosowac w ankietach